Названий спосіб загальмувати старіння мозку


Опубликованно 08.11.2018 03:00

Названий спосіб загальмувати старіння мозку

Вчені Кентуккийского університету (США) з'ясували, що кетогенна дієта покращує когнітивні здібності і знижує ризик розвитку вікових нейродегенеративних захворювань у мишей. Результати вказують на те, що подібний раціон харчування може виявитися корисним і для людей. Про це повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress.

Відомо, що стан кишкової мікрофлори може впливати на мозкові функції. Вони можуть виділяти або поглинати речовини, від яких залежить активність нейронів. Наприклад, бактерії KLE1738 споживають ГАМК — гамма-аміномасляну кислоту, яка є найважливішим гальмівним нейромедіатором і яка знімає збудження нервових клітин. Крім того, було показано, що деякі мікроби впливають на зміст микроРНК в мигдалинах і префронтальної корі головного мозку. Прийом антибіотиків пригнічує мікрофлору, в результаті чого можуть виникнути психічні порушення.

У новій роботі дослідники продемонстрували, що кетогенна дієта, тобто низкоуглеводная дієта з високим вмістом жирів, позитивно впливає на мозковий кровообіг і гематоенцефалічний бар'єр, який захищає центральну нервову систему від знаходяться в крові мікроорганізмів, токсинів і компонентів імунної системи. В ході експерименту дві групи мишей (у кожній групі по дев'ять тварин) у віці 12-14 тижнів сиділи на кетогенній дієті або отримували звичайний корм.

Через 16 тижнів експерименту вчені з'ясували, що у мишей, що отримували низкоуглеводную їжу, покращився баланс мікрофлори кишечника, знизився рівень цукру в крові, збільшився мозковий кровотік, а також покращився процес очищення нервових тканин від бета-амилоидов — пептидів, які, як вважається, здатні викликати хворобу Альцгеймера.

За словами біологів, в основі цього процесу лежить пригнічення активності молекули mTOR (мішень рапамицина у ссавців). Це підтверджує результати інших досліджень, в яких було показано сприятливий вплив рапамицина, інгібуючого mTOR, на тривалість життя і нейрососудистые функції.window._settings.components.eagleplayer = window._settings.components.eagleplayer || {}; window._settings.components.eagleplayer.enabled = true; window._settings.components.eagleplayer.templates = {"multiplayer":["9116","10737","10738","10739","10740"],"scroll":["10409","10410","10737","10738","10814"]}; window._settings.components.eagleplayer.relatedVideosHeight = 185;Категория: Разное