Американець дозволив себе катувати, щоб підтримати кандидата на пост глави ЦРУ


Опубликованно 12.09.2018 00:17

Американець дозволив себе катувати, щоб підтримати кандидата на пост глави ЦРУ

Колишній військовослужбовець Тім Кеннеді добровільно піддав себе імітації утоплення, щоб підтримати кандидата на пост глави ЦРУ Джину Хаспел, яку звинувачують у причетності до тортур.

Кеннеді опублікував в соцмережах 41-хвилинний відеоролик, в якому друзі піддають його імітації утоплення, поливаючи його рот і ніс водою і ставлячи різні питання.

"Ми робили це вчора майже 45 хвилин. Поливали кожен раз від 10 секунд до хвилини. Можна спробувати затримати дихання, але вода накопичується в носових пазухах і тече по очах і носі. От і все. Це не тортури", — написав він у Twitter.

Кеннеді уточнив, що його дії не були спробою продемонструвати показну хоробрість. "Я всього лише хотів показати, що це таке насправді. Це просто дрібниці", — зазначив він.

За словами Кеннеді, він пішов на це, щоб довести, що цей процес не є тортурами і, отже, претензії правозахисників до Хаспел нічим не обґрунтовані. Кандидата на пост глави ЦРУ він назвав "героїнею", пише The Hill.

Джину Хаспел, яка може стати першою жінкою на чолі ЦРУ, звинувачують у причетності до допитів із застосуванням тортур в секретній в'язниці відомства в Таїланді. Сама вона під час слухань у комітеті сенату заявила, що Центральне розвідувальне управління зараз не займається допитами затриманих, там навіть немає людей, які вміють це робити".

В рамках програми "допитів під вартою", яку ЦРУ почало проводити після терактів 11 вересня 2001 року, використовувалися тортури, які офіційно називалися "розширеними методами допиту". Найбільш відоме місце, де проводилась така програма — в'язниця Гуантанамо.Категория: В мире