КНДР приступила до ліквідації ядерного полігону - ЗМІ


Опубликованно 12.09.2018 00:16

КНДР приступила до ліквідації ядерного полігону - ЗМІ

За інформацією ЗМІ, супутникові знімки від 7 травня наводять переконливі докази того, що демонтаж випробувального полігону вже йде повним ходом.

Американський сайт 38North з посиланням на супутникові зображення від 7 травня стверджує, що КНДР розпочала ліквідацію ядерного полігону Пхунгери, церемонія проведення якої призначено на 23-25 травня.

Саміт глав КНДР і США: вибір місця зустрічі не випадковий

"Супутникові знімки від 7 травня наводять переконливі докази того, що демонтаж випробувального полігону вже йде повним ходом", — пише видання.

Портал заявляє, що декілька будівель для експлуатаційної підтримки були знесені. Були демонтовані рейки для візків, призначених для гірничодобувної промисловості. На знімках видно також, що кілька візків перевернуті чи розібрані, відзначає портал.

Деякі більш значущі будівлі залишилися недоторканими, включаючи два найбільші споруди — командний центр і будинок адміністративної підтримки, повідомляє сайт. Також входи в тунелі досі залишаються відкритими. Ймовірно, як пише портал, це пов'язано з тим, що на церемонії закриття полігону будуть присутні іноземні журналісти, і вона буде включати в себе "обвалення всіх тунелів за допомогою вибухів, закриття входів в них".

Супутниковий знімок ядерного полігону КНДР

Раніше північнокорейське агентство ЦТАК повідомило, що ЦК Трудової партії Кореї прийняв рішення провести 23-25 травня закриття ядерного полігону Пхунгери. Планується повністю знищити вхід на територію полігону, а також навколишні полігон об'єкти.

З території будуть виведені всі наукові працівники і співробітники охорони. Випробувальна шахта полігону буде підірвана, потім будуть знесені всі наземні споруди — будинок дослідного інституту, пости охорони та інші об'єкти.

Як передає ЦТАК з посиланням на МЗС Північної Кореї, на заході зможуть бути присутніми журналісти з Південної Кореї, Китаю, США, Великобританії та Росії.Категория: В мире