Експерти підказали, як уберегти автомобіль від спеки


Опубликованно 15.08.2018 01:33

Експерти підказали, як уберегти автомобіль від спеки

Як уберегти автомобіль від спеки – питання не самий насущний, оскільки більшість сучасних автомобілів типової європейської спеки не бояться.

Але є дрібниці, з-за яких перегріву автомобіля в цілому краще уникати. Одного разу розібравшись, як уберегти автомобіль від спеки, можна виробити певні літні правила, яких нескладно дотримуватися "автоматично". Але спочатку давайте зрозуміємо, ніж для автомобіля небезпечна спека - а температура в закритих об'ємах машини, наприклад, в салоні, влітку може досягати 60 - 70о С.

Пластик обробки салону і неметалеві деталі під капотом розраховані на високі температури, але в таких умовах матеріали все-таки старіють швидше: повільно, але вірно вигорає колір, стає крихким пластик, резина та ізоляція, відстають клейові шви, з часом тріскається покриття торпедо. Цей факт важливий, якщо ви збираєтеся користуватися автомобілем багато і багато років.

Від екстремальної спеки часто страждає нестандартне обладнання: тюнінгові деталі обробки, шкіра, якою обклеєне торпедо, подіуми гучномовців.

Реальну небезпеку в спеку представляють деякі види багажу. Перегріті в закритій машині пляшки з газованими напоями можуть просто вибухнути – як і запальнички або аерозольні балончики. Плавляться, деформуються пластикові аксесуари, посуд, коробки, корпусу аудіоапаратури, "течуть" батарейки.

Що робити?

1. Найпростіше – не залишати машину на сонці. Парниковий ефект в заскленому салоні підвищує температуру на десятки градусів. Краще пройти від запаркованої в тіні машини до мети зайву сотню метрів, ніж потім повернутися в зал, нагріте до температури сауни. При паркуванні на тривалий час враховуйте, що тінь рухається разом з сонцем.

2. У залишеній на спеці машині залишайте відкритими вікна, бажано – з протилежних боків, щоб в кузові виходив протяг. Це дуже ефективний спосіб.

3. Використовуйте будь-якого роду шторки або екрани на вікна, які перешкоджають проникненню сонячних променів в салон і виникнення парникового ефекту. На худий кінець підійдуть навіть газети, притиснуті відкриваються склом або протисонячні козирками.

4. Для захисту від сонця використовуйте чохол-накидка на автомобіль. Тканина повинна бути світла і по можливості – дихаюча. Не можна, щоб чохол був мокрим. Небажано, щоб він совався по машині на вітрі, "матируя" лак і фарбу – в ідеалі тент взагалі не повинен торкатися ЛКП.

5. Найбільш вразливі місця салону – насамперед торпедо, закривайте від сонця "персонально", аж до підручних засобів: газетою, носовою хусткою, пледом.

6. Якщо в багажнику седана, який простояв кілька годин на спеці, були залишені газовані напої, потрібно відкривати кришку повільно, затримавши її у відкритому стані на кілька секунд. При різкій зміні тиску в закритому об'ємі тара може не витримати і вибухово зруйнуватися.

7. На літній період або при парковці на спеці забирайте з салону і багажника вразливі для спеки речі – аптечку з ліками, пластикові іграшки, запальнички, аерозольні балончики, природно, продукти.



Категория: Автокультура