Ферстаппен виграв Гран-прі Австрії, подвійний схід Мерседес

Опубликованно 21.07.2018 09:42

Дуже несподіваною і непередбачуваною видалася гонка на Грна-прі Австрії Формула-1.

Лідер кваліфікації Валттері Боттас провалився на старті, опустившись на третє місце, правда швидко обійшов Райкконена, вийшовши на другу позицію. НЕ кращим чином стартував і Феттель, опустився на 8-е місце.

Перша цікава подія сталася на 13-му колі, коли у Хюлькенберга загорівся мотор, а у Боттаса зламалася коробка передач. Із-за подвійного сходу був включений режим віртуального автомобіля, і тут же більшість пілотів вирушило в бокси за новими комплектами гуми.

Серед тих, хто не поїхав, був Льюїс Хемілтон. Як виявилося – це була помилка стратегів Мерседеса, яку вони тут же визнали та повідомили про це британцеві за радіообміну.

У підсумку, коли Хемілтон поїхав в бокси, він повернувся на трасу лише четвертим, пропустивши Ферстаппена, двох пілотів "Ред Булл" і вийшовши як раз перед Феттелем.

Ферстаппен поїхав у відрив на 5 секунд, а ось Ріккардо, Райкконен, Хемілтон і Феттель виявилися дуже близько один до одного. Очікувалося 40 кіл боротьби за друге місце.

Втім, швидко вибив з боротьби Ріккардо, який з-за проблем з гумою максимально довго стримував суперників, дозволяючи Фестаппену нарощувати відрив. Коли його обійшов Райкконен, Даніель поїхав в бокси.

В цей же момент Феттель обійшов Хемілтона, який через пару кіл також з-за проблем з гумою змушений був відправитися в бокси.

У результаті слідом за Ферстаппеном розташувалися Райкконен і Феттель, хоча відставання від Макса вже було істотним - 7 секунд. В 20 секундах за Феттелем розгорталася боротьба між Хемілтоном і Ріккардо.

На жаль, боротьби не вийшло, бо Ріккардо зійшов через проблеми з мотором, а через кілька кіл і самого Хемілтона виникли проблеми, із-за чого команда йому сказала зупинитися.

До кінця гонки залишалося питання, чи витримає гума у лідерів. Витримала. Гонку виграв Ферстаппен, а подіум замкнули Райкконен і Феттель.

Подвійний схід Мерседеса дозволив Феттелю повернути лідерство. Відзначимо, що Ferrari не стала просити у Кімі віддати місце Феттелю.

Серед інших результатів гонки зазначимо 4-5 місця пілотів Хааса, а також подвійний фініш у топ-10 гонщиків Заубера.

Формула-1. Гран-прі Австрії. Гонка 1. Макс Ферстаппен (Ред Булл) — 1:21.56,024 2. Кімі Райкконен (Ferrari) +1,504 3. Себастьян Феттель (Феррарі) +3,181 4. Ромен Грожан (Хаас) +1 коло 5. Кевін Магнуссен (Хаас) +1 коло 6. Естебан Вікон (Форс Індія) +1 коло 7. Серхіо Перес (Форс Індія) +1 коло 8. Фернандо Алонсо (Макларен) +1 коло 9. Шарль Леклер (Заубер) +1 коло 10. Маркус Ерікссон (Заубер) +1 коло 11. П'єр Гасли (Торо Россо) +1 коло 12. Карлос Сайнс (Рено) +1 коло 13. Ленс Стролл (Вільямс) +2 кола 14. Сергій Сироткін (Вільямс) +2 кола Стоффель Вандорн (Макларен) — не фінішував Льюїс Хемілтон (Мерседес) — не фінішував Брендон Хартлі (Торо Россо) — не фінішував Даніель Ріккардо (Ред Булл) — не фінішував Валттері Боттас (Мерседес) — не фінішував Ніко Хюлькенберг (Рено) — не фінішував.

Подробиці гонки читайте в нашому онлайні.