На Україні назвали п'ять «страшних Кремль» озброєнь


Опубликованно 19.06.2018 01:21

На Україні назвали п'ять «страшних Кремль» озброєнь

Глава Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння (Україна) на сторінках журналу «Новий час» назвав найбільш очікувані новинки, які найближчим часом повинні надійти на озброєння у ЗСУ (Збройні сили України). Список наводить УНІАН.

Однією з найважливіших розробок називається ракетний проект «Нептун». У січні 2018-го стартували держвипробування однойменної крилатої ракети, здатної вражати наземні і морські цілі на дальності до 300 кілометрів. «Вже сьогодні ця дозвуковая ракета лякає Кремль», — зазначає видання.

Іншою важливою розробкою виявився вертоліт для всепогодного цілодобового бою, оснащений високоточними керованими ракетами і цілодобовою оглядово-прицільною системою з тепловізійним, телевізійним і лазерним каналами для ведення нічного бою. В даний час держвипробування знаходяться на фінішній прямій.

Також в список потрапили РСЗВ (реактивні системи залпового вогню) «Вільха». Очікується, що вже в 2018-му перші серійні РСЗВ надійдуть у ВСУ. Ракета за один залп передбачає 12 високоточних влучень (з точністю до кількох метрів) в умовному колі радіусом 1 кілометр на дальності до 70 кілометрів. «Така зброя може стати першим кроком у створенні асиметричного неядерного ракетного щита України», — пише видання.

Серед новинок згадується ЗРК (зенітний ракетний комплекс) «Печора», який є модернізованим ЗРК С-125. Зазначається, що «Печора» вже існує і поставляється на експорт, а про доопрацювання проекту для ЗСУ було оголошено на початку 2018-го. ЗРК буде вражати цілі на дальності до 50 кілометрів, а для неї розроблена активна головка самонаведення.

Завершує список радіолокаційна станція «Малахіт», здатна автоматично передавати дані й визначати радіальну швидкість повітряних цілей, включаючи оснащені технологіями зниження помітності бойових машин. «Малахіт», зазначає видання, вже «поставляється серійно і успішно справляється у зоні бойових дій».

У травні 2018 року командувач українськими ВМС (Військово-морськими силами) віце-адмірал Ігор Воронченко заявив, що якщо Україна не знайде коштів на будівництво корвета «Володимир Великий», військового суднобудування країни загрожує проходження «точки неповернення».

Російські експерти неодноразово заявляли, що більшість зразків української зброї, заявляється як новітнє, насправді засновані на радянських зразках і поступаються російським аналогам. Зокрема, ракета для комплексу «Нептун» створена київським конструкторським бюро «Луч» по документації на радянську Х-35, залишилася на Харківському авіаційному заводі після розпаду СРСР. На відміну від оригінального російського зразка, оснащеного двигуном ТРДД-50, українська версія отримала силовий агрегат МС400 виробництва «Мотор Січ» з меншою тягою і великою витратою палива.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!



Категория: Разное