У США напророкували крах «Роскосмосу»


Опубликованно 19.04.2018 03:00

У США напророкували крах «Роскосмосу»

Журналіст Метью Боднер в колонці на сторінках Space News припустив, що після відмови США від купівлі у «Роскосмосу» місць на російських пілотованих кораблях «Союз» і двигунів для ракет Atlas 5 російська держкорпорація виявиться у важкому фінансовому становищі.

Автор наводить оцінку російського аналітика Павла Лузіна, згідно якої приблизно половина бюджету «Роскосмосу» у рамках Федеральної космічної програми на 2016-2025 роки (1,4 трильйона рублів, або 24 мільярди доларів) присвячена пілотованих програм.

У 2018 році вартість місця для астронавта на «Союзі» зросте до 81 мільйона доларів. «Таким чином, кожен американський астронавт вносить до п'яти відсотків річного бюджету держкорпорації, принаймні, виходячи з фінансування, отриманого з федерального уряду через Федеральну космічну програму», — зазначає Лузін.

У 2019 році НАСА планує припинити купівлю місць на «Союзах». «Бюджетна подушка, надається НАСА та іншими зарубіжними агентствами, скоро зникне, але ніхто в Росії, схоже, про це не говорить», — підсумовує Боднер.

Журналіст зазначає, що в 2014 році НАСА і «Роскосмосу» вдалося зберегти ділові відносини, незважаючи на заяви російських політиків, зокрема, пропозицію використовувати для польотів на орбіту батут, зроблене США віце-прем'єром Росії Дмитром Рогозіним, і сумніви сенатора Олексія Пушкова в здатності сучасних Сполучених Штатів відправити людину на Місяць.

«Російські офіційні особи продовжують бити в барабан», говорячи про запуски США ракетних двигунів РД-180 для Atlas 5 і про те, що російські «Союзи» залишаються єдиним засобом досягнення Міжнародної космічної станції, зазначає Боднер, однак «зовсім не розвинена суспільна дискусія про те, що означав би кінець такого стану речей для російської космічної галузі.

«І коли це станеться, Росія втратить цінний спосіб троллінгу Сполучених Штатів», — підсумовує Боднер.

Раніше Центр Хрунічева через скорочення замовлень і аварій носіїв, а також великий кредитної та соціального навантаження попросив у уряду Росії фінансової підтримки у розмірі 30 мільярдів рублів.

В 2018 році на Міжнародну космічну станцію відправиться п'ять експедицій, всього на станції побувають 18 осіб, з яких 7 представлятимуть «Роскосмос», 8 осіб — НАСА, по одному астронавтові доведеться на Європейське і Канадське космічні агентства, а також Японське агентство аерокосмічних досліджень.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!



Категория: Разное