У гидрах знайшли джерело безсмертя


Опубликованно 15.04.2018 00:14

У гидрах знайшли джерело безсмертя

Вчені з США та Швейцарії з'ясували, яким чином гідрі вдається уникнути старіння. Біологи змогли вимкнути регенераційну здатність поліпів і визначили, що при цьому страждають функції епітеліальних тканин, зокрема аутофагия. Виявилося, що цей процес важливий для довгого життя тварин. Препринт дослідження опублікований в репозиторії bioRxiv.

На думку вчених, поліп гідра є більш придатною моделлю для вивчення старіння, оскільки часто застосовуються для цієї мети фруктові мушки Drosophila у дорослому віці не здатні регенерувати тканини. Крім того, значна частина генів, характерна для людини і не зустрічається в клітинах комах, що є в геномі гідри. Ці поліпи демонструють незначні ознаки старіння, оскільки в них постійно діляться епітеліальні і інтерстиціальні стовбурові клітини.

Вчені вивчили два штами Hydra oligactis, у яких втрата інтерстиціальних стовбурових клітин викликає різні наслідки. Холодостійкі поліпи, позначаються як Ho_CR, адаптувалися і залишилися здоровими, коли чутливі до низьких температур гідри (Ho_CS ) померли протягом трьох місяців. Виявилося, що у Ho_CS при обмеженні доступу до їжі швидкість процесів аутофагії, при яких внутрішні компоненти клітин піддаються деградації, заповнюючи таким чином нестача поживних речовин, виявилася низька.

Обробка рапамицином пригнічувала активність ферменту mTOR, який є інгібітором аутофагії. У Ho_CS це викликало уповільнення старіння і відновлення функцій регенерації. Однак показано, що рапамицин відновлював не швидкість процесів аутофагії, а посилював фагоцитоз — поглинання клітинами твердих частинок — та накопичення в клітинах крапель жиру. Все це показує, що для гідр старіння проявляється у втрати функціональності епітеліальних тканин, у тому числі нездатності до аутофагії, що робить тварин сприйнятливими до стресових впливів.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!Категория: Разное