МЗС Німеччини закликав вжити заходів для стабілізації в Донбасі


Опубликованно 13.04.2018 11:56

МЗС Німеччини закликав вжити заходів для стабілізації в Донбасі

Зовнішньополітичне відомство Німеччини засудило використання важкого озброєння у Луганській області в ніч на 13 грудня, в результаті чого була створена загроза для семи співробітників ОБСЄ.

. МЗС Німеччини настійно закликає прийняти на зустрічі контактної групи в Мінську 20 грудня необхідних заходів щодо стабілізації ситуації на сході України.

Констатуємо крах режиму Порошенко. Експерти підвели підсумки тижня

"Німеччина бере участь разом з Францією в "нормандському форматі" для врегулювання конфлікту. Ми настійно закликаємо всі сторони підтвердити припинення вогню на наступній зустрічі тристоронньої контактної групи в Мінську 20 грудня і прийняти необхідні заходи для його стабілізації", — йдеться в заяві відомства.

Зовнішньополітичне відомство також засудило використання важкого озброєння у Луганській області в ніч на 13 грудня, в результаті чого була створена загроза для семи співробітників ОБСЄ. У документі підкреслюється, що "розміщення артилерії в населених пунктах на сході України значною мірою загрожує місцевому цивільному населенню".

"Всі сторони прихильні зобов'язаннями по забезпеченню безпеки спостерігачів ОБСЄ і їхнього безперешкодного доступу. Це випливає з мандата, виданого всіма 57 державами-учасниками ОБСЄ. Ми глибоко стурбовані відновленням бойових дій на сході України. Кожен день є жертви серед цивільного населення і з боку конфліктуючих сторін. Тільки з початку грудня 17 людей загинули і 37 отримали поранення", — йдеться в заяві МЗС.

Контактна група по врегулюванню ситуації на сході України раніше в Мінську домовилася про новий перемир'я в Донбасі з півночі 25 серпня. Це вже п'ята з початку року спроба сторін припинити вогонь і третя — з початку конфлікту для того, щоб забезпечити "режим мовчання" до 1 вересня. Проте сторони вже звинуватили один одного у порушенні перемир'я.

У 18-му доповіді управління Верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації з правами людини в Україні, який оприлюднено на сайті організації 13 червня, число загиблих за час конфлікту в Донбасі перевищила 10 тисяч осіб, ще майже 24 тисячі були поранені.

Проблема врегулювання кризи обговорюється на переговорах у різних форматах, зокрема в "нормандському форматі" (Україна, Франція, ФРН, РФ). У Варшаві пропонували перенести переговори "женевський формат", тобто за участю США і Польщі як сусіднього з РФ і Україною держави. Однак домовленостей про припинення вогню вдалося домогтися лише в Мінську.Категория: В мире