Європейський конкурент «Протона» вперше за 15 років промахнувся


Опубликованно 13.04.2018 03:14

Європейський конкурент «Протона» вперше за 15 років промахнувся

Європейська важка ракета Ariane 5, незважаючи на втрату зв'язку з носієм, вивела на нецільові орбіти комунікаційні супутники SES-14 Al Yah 3, повідомляє BBC News.

Хоча замовники пуску встановили зв'язок з космічними апаратами, останнім потрібно довыведение на цільові орбіти. На це у SES-14, оснащеного електричними двигунами, піде приблизно місяць, що не вплине на очікуваний час служби супутника (15 років). Ситуація з Al Yah 3, які працюють на хімічних двигунах, невідома.

Ракети Ariane 5 з двома апаратами запустили 26 січня о 01:20 за київським часом з космодрому Куру (Французька Гвіана). Політ йшов у штатному режимі, у тому числі планово відокремилася перша щабель і запрацював двигун HM7B другого ступеня. Однак на десятій хвилині пропала телеметрія з Ariane 5.

Хід пуску транслював оператор Arianespace в прямому ефірі. Незважаючи на відсутність сигналу з Ariane 5, коментатор продовжував звітувати про успішне проходження ракетою контрольних точок польоту. Генеральний директор Arianespace Стефан Ізраель приніс вибачення замовникам за відсутність телеметрії з ракети.

Причини неполадок з'ясовуються. Частково вдалий пуск ракети, а також хід висвітлення Arianespace польоту носія (заявлялося про штатному польоті при фактично зворотної ситуації) загрожують європейського оператору репутаційними втратами. На 2018 рік заплановано мінімум ще 6 пусків Ariane 5.

Супутник Al Yah 3 створений американською компанією Orbital ATK для оператора Al Yah Satellite Communications з ОАЕ. Космічний апарат призначений для забезпечення широкосмуговим інтернетом і передачі даних для користувачів в Африці і Бразилії.

Супутник SES-14 створений компанією Airbus для оператора люксембурзького SES. Космічний апарат повинен забезпечити зв'язок в Північній і Південній Америці, а також над Північною Атлантикою. Платформа SES-14 включає навантаження GOLD (Global-Scale Observations of Limb and Disk) в інтересах НАСА.

Перший пуск Ariane 5 відбувся в 1996 році, 95 її стартів два вважаються невдалими і три, включаючи останній, — частково вдалими. Раніше неполадки відбувалися в перші шість років експлуатації носія. Конкурентами Ariane 5 на ринку комерційних запусків вважається російський «Протон-М», а також американські Falcon 9 і Atlas 5.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!Категория: Разное