У США розкрили плани підготовки Росії до ядерної війни


Опубликованно 12.04.2018 12:00

У США розкрили плани підготовки Росії до ядерної війни

Російські військові запланували розширення і модернізацію арсеналу тактичної ядерної зброї, а розвиваються події свідчать про те, що країна готується до ядерної війни, повідомили The Washington Free Beacon анонімні джерела в Пентагоні.

Видання зазначає, що збільшення кількості ядерних боєголовок з семи до восьми тисяч має відбутися за рахунок малопотужних тактичних ядерних боєзарядів нового покоління і завершиться до 2026 року. Зокрема, планується створення компактних ядерних боєзарядів потужністю від десяти до тисячі тонн в тротиловому еквіваленті, призначених, зокрема, для оснащення високоточних крилатих ракет і космічних супутників.

«Така ядерна модернізація виглядає зловісно, оскільки пов'язана з нової стратегічної доктрини Москви, що вимагає оперативного застосування ядерної зброї в ході будь-якого звичайного конфлікту», — зазначає видання.

Також модернізація торкнеться декількох підземних об'єктів ядерної командування, призначених для захисту військового і цивільного керівництва в разі настання ядерної війни. У цьому контексті видання згадує такі об'єкти, як підземний командний пункт системи 15Э601 «Периметр» Ракетних військ стратегічного призначення, розташований у гірському масиві Косьвинский Камінь (Північний Урал), бункер Бєлорєцьк-16 в горі Ямантау (Південний Урал), а також притулку в Воронове і Шарапово, що знаходяться недалеко від Москви.

Видання зазначає, що проведення подібних заходів використовують лазівки в існуючих домовленостях між Росією і США, зокрема в Договорі про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (укладено в 1987-м) і Договір про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (набрав чинності у 2011-му).

Готується доповідь, присвячений ядерній зброї в Росії, американські військові планують представити президенту США Дональду Трампу в січні 2018 року.

В даний час Росія з дев'яти країн світу, що володіють ядерною зброєю, має найбільший арсенал — 7 тисяч боєголовок, з яких розгорнуті 1,95 тисячі. На другому місці знаходяться США з 6,8 тисячі боєголовками, з них готові до запуску 1,8 тисячі.

Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!Категория: Разное