Мусульмани можуть позбутися Мекки після втрати Єрусалиму - Ердоган


Опубликованно 11.04.2018 07:07

Мусульмани можуть позбутися Мекки після втрати Єрусалиму - Ердоган

Говорячи про проблему Єрусалиму і про те, у що вона може вилитися для мусульманського світу, Тайіп Ердоган заявив, причина нападок в тому, що "ми будуємо сильну Туреччину".

Президент Туреччини Тайіп Ердоган висловив побоювання, що мусульмани не зможуть захистити Медіни і Мекки після того, як "втратять Єрусалим".

У Єрусалимі відбулися зіткнення палестинських активістів з поліцією

"Якщо ми втратимо Єрусалим, то ми не зможемо захистити Медину. Якщо втратимо Медину, то втратимо Мекки і Кааби. На нас постійно нападають, причина в тому, що ми будуємо сильну Туреччину", — сказав Ердоган, виступаючи в Стамбулі.

Президент США Дональд Трамп оголосив про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю. При цьому підкреслив, що прийняте рішення не означає ослаблення прихильності США пошуку довгострокового миру в регіоні. Він також зазначив, що нинішній крок не пов'язаний з вирішенням спірних питань, зокрема, про кордони. Трамп зобов'язується перемістити посольство США в Єрусалим з Тель-Авіва. Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху назвав "історичним" рішення Трампа. У своїй заяві він зазначив, що ініціатива Трампа є важливим кроком на шляху до миру. У свою чергу, радикальне палестинське угруповання "Хамас" заявила, що рішення Трампа відкриває "ворота пекла".

Раніше Ердоган, виступаючи на надзвичайному саміті Організації ісламського співробітництва у Стамбулі, назвав Ізраїль "терористичною державою" і запропонував у відповідь на дії США проголосити Єрусалим столицею Палестини.Категория: В мире