Названі лауреати аналога Нобелівської премії від Мільнера і Цукерберга


Опубликованно 21.03.2018 00:35

Названі лауреати аналога Нобелівської премії від Мільнера і Цукерберга

Названі лауреати престижної наукової премії Breakthrough Prize, яка була заснована російським інвестором Юрієм Мільнером, засновником Facebook Марком Цукербергом та співзасновником Google Сергієм Бріном. Про це пише видання The Guardian.

Переможцями стали дослідники в галузі клітинної біології, фізіології рослин, нейродегенеративних захворювань, математики та космології. Призовий фонд конкурсу — три мільйони доларів.

Повідомляється, що один з грошових призів отримала команда з 27 фізиків, яка створила карту реліктового випромінювання — теплового випромінювання, рівномірно заповнює Всесвіт з тих часів, коли космос став прозорим для електромагнітних хвиль (13,8 мільярда років тому).

Біолог Джоанна Хорі (Joanne Chory) з Інституту Солка в Сан-Дієго стала переможцем завдяки тридцятирічного дослідження генетичних програм, які управляють ростом рослини в тіні. Вона показала, що конкурують за світло рослини здатні «відчути», що їх суперники починають затінювати, і тому прискорюють свій ріст. Стимулом є збільшення кількості світлових хвиль червоного кольору, яке виділяється сусідніми рослинами.

Математики Крістофер Хакон (Christopher Hacon) з Університету Юти і Джеймс МакКернан (James McKernan) з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго отримали премію за роботу в галузі бирациональной геометрії. Вони встановили правила для проектування об'єктів з більш ніж тисячею вимірювань на поверхні з меншим числом вимірів.

Інші призи були отримані за вивчення механізмів клітинної регуляції, хвороб моторних нейронів і дослідження хромосом.

Головна мета премії — популяризація наукових досліджень і надання вченим статусу справжніх зірок. Однак Breakthrough Prize часто критикують за те, що величезні фонди могли б послужити науці кращу службу, якщо б були витрачені на дослідницькі проекти або на гранти нужденним вченим з бідних країн.



Категория: Разное