Вчені оцінили шкоду від викиду радіації на Уралі


Опубликованно 21.03.2018 00:35

Вчені оцінили шкоду від викиду радіації на Уралі

Заступник директора Інституту промислової екології Уральського відділення РАН по науці Ілля Ярмошенко заявив, що ніякої небезпеки у викиді радіації і перевищення концентрацій рутенія Ru-106 на Уралі немає. Про це повідомляє портал Znak.com.

«Зафіксовані значення за рутенію-106 — 4,4–4,6 Беккереля на кубометр. У перекладі на зрозумілу мову це означає, що в одному кубометрі аналізованого повітря за 100 секунд відбувалося приблизно п'ять розпадів. Для розуміння: у нас середні значення по радонові в звичайних квартирах в 10 разів вищі», — пояснив Ярмошенко.

Він додав, що переселяти село Аргаяш не потрібно, незважаючи на перевищення радіаційного фону в 986 разів.

Фахівець зазначив, що зараз набагато важливіше з'ясувати джерело забруднення. За його словами, навіть якщо на виробничому об'єднанні «Маяк» сталася аварія, «важко собі уявити викид рутенія-106 окремо від інших радіонуклідів». За однією з версій, викид міг статися через падіння космічного апарату, де він міг використовуватися в якості палива.

Раніше 21 листопада повідомив Росгідромет, що в Челябінській області у вересні-жовтні 2017 року було зафіксовано екстремально високе забруднення навколишнього середовища радіоактивним ізотопом рутенія Ru-106. Зокрема, в районі населеного пункту Аргаяш фон виявився перевищений у 986 разів порівняно з попереднім місяцем, а в сусідньому населеному пункті Новогорный — 440 разів.



Категория: Разное