Розкрито спосіб зупинити старіння мозку


Опубликованно 19.03.2018 14:28

Розкрито спосіб зупинити старіння мозку

Група дослідників під керівництвом психіатра Джеррі Едвардса (Jerri Edwards) з Університету Південної Флориди з'ясувала, що ігри для тренування когнітивних здібностей допомагають зупинити старіння мозку. Показано, що збільшення швидкості обробки інформації запобігає настання недоумства. Про це повідомляє видання Science Alert.

Вчені проаналізували дані, отримані в ході довготривалого дослідження ACTIVE (англ. Advanced Cognitive Training in Vital Elderly), в якому протягом 10 років брали 2802 літніх людей у віці до 84 років. Добровольців випадковим чином розділили на чотири групи, в одній з яких піддослідні не займалися вправами. У трьох інших групах випробовувані тренували пам'ять, логіку або швидкість обробки інформації.

Кожен учасник у дослідній групі пройшов 10 часових сесій навчання протягом 5-6 тижнів. На 11-й і 35-й місяць половина випробовуваних проходила додаткові сесії навчання. За весь час дослідження оцінка когнітивних здібностей добровольців проводилася п'ять разів (на 1-й, 2-й, 3-й, 5-й і 10-й роки).

Тільки 1220 учасників завершили 10-річний курс навчання і обстежень. У 260 людей розвинулася деменція, однак у тих, хто тренував швидкість обробки інформації, ризик появи слабоумства був на 29 відсотків нижче порівняно з контрольною групою. Інші типи вправ виявилися неефективними профілактики деменції.Категория: Разное