Перевернув математику вчений переміг нескінченність


Опубликованно 19.03.2018 14:28

Перевернув математику вчений переміг нескінченність

Математик Ярослав Сергєєв з Нижегородського державного університету створив нову систему числення, яка дозволила вирішити проблему невизначеності, повідомляє РИА Новости.

«При цьому введення ? дозволяє побудувати математичний аналіз, в якому не з'являються невизначені форми виду ?-?, ?/?, 0*?. Як наслідок, нескінченні ряди стають сумами з нескінченним числом доданків n, де значення n визначається в залежності від розв'язуваної задачі (наприклад, ?/2, 3?, ?2-1), як це відбувається і для кінцевих n», — пояснив Сергєєв.

Такий підхід дає відповіді на серію класичних питань та парадоксів, в яких фігурують нескінченно великі і нескінченно малі числа, зокрема, на першу та восьму проблеми Гільберта. Зазначається, що «деякі вчені активно критикують роботи Ярослава Сергєєва».

Відкриття прокоментував математик Олександр Гутман з Новосибірського державного університету на прохання «». У роботах Сергєєва «відбувається перевизначення фундаментальних понять, і відомі складні або невирішені проблеми підміняються їх примітивними аналогами», зазначає експерт.

За словами Гутмана, нижегородський вчений вводить символ grossone (?), який позначає число всіх натуральних чисел, в суворій формальному сенсі — кінцеве натуральне число. «І коли виникає питання про кількість дійсних чисел, Сергєєв відповідає на нього дуже просто: їх, наприклад, стільки ж, скільки наборів можна зібрати з натуральних чисел, тобто два в ступені grossone», — говорить Гутман. of your page --> VK.Widgets.Poll("vk_poll", {width: 500}, "280673841_3e6b897952c229c13a");

«Теорія Сергєєва, треба сказати, описана їм математично нестрого і неакуратно, вкрай примітивна і з формальної точки зору являє собою маленький фрагмент сучасного нестандартного аналізу, а точніше, теорії внутрішніх множин Едварда Нельсона», — зазначив експерт.

Раніше Сергєєв в інтерв'ю ТАСС заявив про рішення двох проблем Гільберта. Про діяльність нижегородського вченого «Стрічка.ру» поговорила з математиком Новосибірського державного університету Семеном Кутателадзе. Інтерв'ю видання зустріло неоднозначну реакцію з боку Сергєєва.

У січні 2014 року казахстанський математик Мухтарбай Отелбаев заявив про те, що знайшов часткове вирішення однієї з задач тисячоліття, пов'язаної з рівняннями Нав'є-Стокса. У листопаді 2015 року нігерійський математик Опиеми Єнох з Федерального університету в місті Ойє-Экити заявив, що зумів довести гіпотезу Рімана.



Категория: Разное