Розкрито плани США втягнути СРСР у війну


Опубликованно 18.03.2018 01:07

Розкрито плани США втягнути СРСР у війну

У 1962 році влада США розглядали можливість втягнути СРСР у війну шляхом створення копій або придбання радянських літаків, які б інсценували напад на американську або союзницьку базу. На матеріали Національного архіву США, що стосуються справи про вбивство 35-го американського президента Джона Кеннеді, звернуло увагу The Daily Caller.

В опублікованому звіті повідомляється про зустріч, що пройшла 22 березня 1962 року. На ній обговорювалося питання, порушене генеральним прокурором [Робертом Кеннеді], про можливості США виготовити або придбати [копії] радянських літаків».

Інсценізований напад США планували використовувати як привід для розв'язання війни з СРСР.

В обговоренні брали участь генпрокурор, його брат (президент Джон Кеннеді), держсекретар Дін Раск, директор ЦРУ Джон Маккоун, помічник президента США з національної безпеки Макджордж Банді і голова Комітету начальників штабів ВС США генерал Лиман Лемнитцер.

Видання зазначає, що про можливості використовувати копії радянських літаків для инценировки нападу на об'єкти США і союзників розповів ще у 2001 році історик Роберт Даллек. У своїй книзі «Джон Кеннеді. Незакінчене життя. 1917-1963» вчений повідомляв, що подібна ідея виникла вперше у директора ЦРУ Маккоуна.Категория: Разное