Кабмін встановив видачу першого водійського посвідчення терміном на два роки


Опубликованно 12.03.2018 17:07

Кабмін встановив видачу першого водійського посвідчення терміном на два роки

Перше водійське посвідчення видаватиметься на два роки і підлягає обміну на постійне.

Кабмін прийняв зміни до Постанови про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами. Згідно з постановою №885 від 10 листопада 2017 року, вперше виданий водійське посвідчення, дійсне протягом двох років з обмеженим правом керування транспортним засобом (заборона перевищення швидкісного режиму в 70 км/год). Після закінчення дворічного випробувального» терміну, посвідчення підлягає обміну на постійне. Якщо за цей період водій довершив не більше двох адміністративних правопорушень, обмін буде здійснюватися без здачі іспитів. За умови вчинення трьох або більше правопорушень обмін можливий після здачі теоретичного і практичного іспитів.

Якщо протягом двох років з моменту видачі первинного водійського посвідчення водій позбавлений права на керування транспортними засобами, що нове він зможе отримати, тільки пройшовши позачерговий медичний огляд, повний курс навчання і склали іспити в сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ.

При обміні вперше отриманого водійського посвідчення до завершення терміну його дії, нове посвідчення буде вважатися виданими вперше і підлягають обміну після закінчення двох років.

Раніше введення цієї норми, а також підвищення штрафів за порушення швидкісного режиму і водіння в стані алкогольного сп'яніння анонсував міністр МВС Арсен Аваков.Категория: Авто