Розкрита загадка порушує закони фізики двигуна


Опубликованно 23.02.2018 08:28

Розкрита загадка порушує закони фізики двигуна

Вчений Чен Біля Інституту механіки Китайської академії наук запропонував своє пояснення того, чому двигун EmDrive, принцип роботи якого викликає суперечки у фахівців, не порушує закони фізики. Пояснювальна нотатка прийнята до публікації в журнал, що рецензується Acta Astronautica.

Фахівець звернув увагу на початкове пояснення роботи EmDrive, запропоноване творцем агрегату британцем Роджером Шойером. У ньому для розрахунку тяги, що розвивається EmDrive, враховуються тільки дві вертикальні сили, але нехтується впливом сил, що мають горизонтальні складові.

Облік останніх, на думку, дозволяє уникнути протиріччя, пов'язаного з удаваним порушенням EmDrive закону збереження імпульсу. Неврахований Шойером внесок у такому випадку математично зводиться до поверхневого інтегралу від вектора Умова — Пойнтинга (вектором густини потоку енергії електромагнітного поля), а фізично — до радіаційного тиску на бічні стінки порожнини EmDrive.

Чен У відзначає, що в силу її осьової симетрії горизонтальні і вертикальні вклади раніше неврахованих сил в середньому компенсують один одного, однак протягом коротких проміжків часу, близько 10 наносекунд, можливе порушення рівноваги.

Концептуально двигун EmDrive складається з магнетрона, що генерує мікрохвилі, і резонатора, що накопичує енергію коливань. Зовні агрегат нагадує відро. Конструкція, запропонована вперше в 1999 році Шойером, дозволяє, за його словами, перетворювати випромінювання в тягу.

У листопаді 2016 року група вчених з НАСА опублікувала статтю про EmDrive у реферованому журналі Journal of Propulsion and Power. Там повідомляється, що EmDrive у вакуумі розвиває тягу в 1,2 миллиньютона на кіловат. Рецензенти не змогли знайти помилок в конструкції випробувального стенду та агрегату, а автори роботи — зворотної сили, відповідає на розвивається EmDrive реактивну тягу, яка повинна бути у відповідності з законом збереження імпульсу.

Закони збереження є наслідком властивостей симетрії простору-часу. Наприклад, закон збереження імпульсу є відображення однорідності простору — рівноправності його властивостей незалежно від обраної в ньому точки, а закон збереження енергії — однорідності часу.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!



Категория: Разное