У Росії через чотири роки згадали про донних ракетах


Опубликованно 13.02.2018 00:42

У Росії через чотири роки згадали про донних ракетах

В арсенал Збройних сил Росії входять гіперзвукові ракети «Циркон» і ракети донного базування «Скіф», повідомив журналістам голова комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Віктор Бондарєв. Про це в середу, 22 листопада, передає ТАСС.

Бондарєв, раніше командував повітряно-космічними силами, також нагадав, що на озброєнні російської армії є стратегічні бомбардувальники Ту-160, ракетні комплекси «Іскандер», зенітні ракетні системи С-400, атомні підводні ракетоносці і міжконтинентальні балістичні ракети. Він зазначив, що з трьох основних родів військ на ВКЗ лягає особлива навантаження.

Про завершення розробки балістичних ракет «Скіф» стало відомо в травні 2013-го. Газета «Известия» з посиланням на джерело в Міноборони Росії писала, що ракету планувалося випробувати до липня того ж року. Наголошувалося, що створення боєприпасу, який здатний в режимі очікування перебувати на морському або океанському дні і по команді вражати наземні і морські цілі, велося на замовлення військових. З того часу жодної офіційної інформації про це озброєнні не було.

За класифікацією НАТО позначення «Скіф» (Skiff) присвоєно рідинним балістичних ракет підводних човнів серії Р-29РМ. На озброєнні Росії в даний час стоять ракети Р-29РМУ2 «Синева» і Р-29РМУ2.1 «Лайнер».

Ракети «Синява» були розроблені ГРЦ імені академіка В. П. Макєєва. Чи є спільні риси у новій «донної» ракети і Р-29РМУ2 радянської розробки, невідомо.Категория: Разное