Іспанія прокоментувала дані про вплив Росії на Каталонію


Опубликованно 12.02.2018 14:56

Іспанія прокоментувала дані про вплив Росії на Каталонію

За словами глави іспанського уряду Маріано Рахоя, він не побачив свідоцтв втручання російської влади в політичну ситуацію в Каталонії. Інших подробиць немає.

Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой заявив, що не бачив свідоцтв втручання російської влади в політичну ситуацію в Каталонії, передає агентство Рейтер.

Каталонія в оковах загального страйку і "Тижні свободи"

В останні тижні деякі іспанські ЗМІ опублікували серію матеріалів, в яких ряд російських засобів масової інформації, у тому числі телеканал RT і агентство Sputnik, звинуватили в необ'єктивному висвітленні кризи в Каталонії і використанні акаунтів в соцмережах для створення негативного образу Іспанії.

За підсумками проведеного в автономії 1 жовтня референдуму каталонський парламент 27 жовтня ухвалила резолюцію про незалежність. Через годину сенат Іспанії затвердив введення прямого правління іспанської влади в Каталонії. Прем'єр Іспанії Маріано Рахой заявив про відсторонення від посад членів уряду автономії, в тому числі її голови Карлеса Пучдемона, розпуск парламенту автономного співтовариства і проведення дострокових виборів у Каталонії 21 грудня.

Суддя Національної судової палати Іспанії 2 листопада розпорядилася помістити до розгляду справи по суті під варту без права виходу під заставу вісім колишніх членів уряду Каталонії, в тому числі екс-заступника глави женералитета Ориола Жункераса. На наступний день вона видала ордер на арешт Пучдемона і інших колишніх членів каталонського уряду, які перебувають в Брюсселі.Категория: В мире