Російських бойових роботів позбавили можливості повстати проти людини


Опубликованно 12.02.2018 08:28

Російських бойових роботів позбавили можливості повстати проти людини

Створювані в Росії бойові роботи не можуть повстати проти оператора, оскільки розробники дають можливість приймати рішення про поразку мети тільки людині. Про це РІА Новини повідомив Дмитро Остапчук, голова підприємства 766 УПТК, випускаючого комплекси «Уран».

«Випадків, як ви висловилися, "повстання" у конкурентів дуже багато, коли, припустимо, помилки програмування призводять до того, що робот може становити небезпеку для людини. Не дай бог він може почати стріляти не в ту сторону або поїхати не на того, на кого його направили», — сказав співрозмовник агентства.

Остапчук не уточнив, про яких державах або моделях безпілотної бойової техніки, які можуть працювати некоректно, йде мова.

За словами директора УПТК, у російських військових немає альтернатив, окрім як розвивати використання роботів.

Він зазначив, що у бойових роботів є переваги перед людьми — швидкість «мислення» і фізична сила.

Комплекси «Уран», що випускаються УПТК, використовувалися в Сирії, уточнює РІА Новини. Робота задіяли в тому числі для розмінуванні Пальміри. Агентство уточнює, що 100 відсотків акцій виробника комплексу належить Міноборони.

Видання Breaking Defense в жовтні назвало комплекс «Уран-9» в числі наймогутніших російських бойових роботів. Також в список потрапили «Вихор» і безпілотна «Армата».Категория: Разное