Трамп розраховує на допомогу Путіна по КНДР


Опубликованно 10.02.2018 08:49

Трамп розраховує на допомогу Путіна по КНДР

За словами президента США Дональда Трампа під час його азіатського турне очікується зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним, США хочуть "допомоги Путіна по КНДР".

Президент США Дональд Трамп заявив у суботу, що чекає зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним під час свого азійського турне.

Путін з чаєм і біноклем спостерігав за навчаннями "Захід-2017"

Читайте також: Чергове випробування ракети в КНДР: реакція у світі

"Я думаю, це очікується, що ми з ним зустрінемося. Ми хочемо допомоги Путіна по КНДР, і ми будемо зустрічатися з іншими лідерами", — сказав Трамп на борту літака по дорозі в Токіо супроводжуючим його журналістам.

Стенограма його брифінгу у Вашингтоні поширена по спеціальній розсилці для журналістом.

Раніше прес-секретар російського лідера Дмитро Пєсков заявляв, що можна з великою часткою впевненості припустити, що Путін і Трамп обговорять ситуацію навколо КНДР в ході зустрічі, якщо вона буде узгоджена.

В інтерв'ю телеканалу Fox News Трамп раніше підкреслив, що вважає можливі переговори з російським лідером важливими. В першу чергу, тому що, за його словами, Москва може допомогти посилити тиск на Пхеньян. Крім того, він має намір обговорити з Путіним мирне врегулювання в Україні.

КНДР, незважаючи на тиск світової спільноти, продовжує розвивати свою ракетну і ядерну програму. У кінці серпня і в середині вересня Пхеньян здійснив пуск балістичних ракет, траєкторія польоту яких проходила над територією Японії. Японські військові прийняли рішення не збивати ракети, так як не було загрози безпеки країни.

Північна Корея 3 вересня заявила про успішне випробування водневого боєзаряду, який призначений для оснащення міжконтинентальних балістичних ракет.

Військові Японії і Південної Кореї попередньо оцінили потужність випробуваного заряду в 160 кілотонн, що в десять разів більше потужності атомних бомб, скинутих на японські міста Хіросіма і Нагасакі в 1945 році. Це стало шостим ядерним випробуванням Пхеньяну.

Тема КНДР стане однією з головних на порядку денному візиту Трампа в країни Азії. Президент США в неділю прибуде в Японію, 6-7 листопада — в Південну Корею, в середу — у Китай, 10 листопада президент США вирушить до В'єтнаму, де візьме участь у форумі АТЕС. Завершить своє турне президент США 12-14 листопада на Філіппінах.Категория: В мире