Міжнародний день відмови від куріння. Довідка


Опубликованно 09.02.2018 02:14

Міжнародний день відмови від куріння. Довідка

У 2005 році набрала чинності Рамкова конвенція Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) із боротьби проти тютюну. Вона стала одним з найбільш широко визнаних договорів в історії ООН.

Міжнародний день відмови від паління відзначається в четвер. Нижче наводиться довідкова інформація.

З метою залучення уваги громадськості до негативних наслідків паління тютюну щороку в третій четвер листопада відзначається Міжнародний день відмови від куріння. У 2017 році він припадає на 16 листопада.

Всесвітній день без тютюну. Довідка

Міжнародний день відмови від куріння був встановлений Американським онкологічним товариством (American Cancer Society) в 1970-е роки.

У 2005 році набрала чинності Рамкова конвенція Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) із боротьби проти тютюну. Вона стала одним з найбільш широко визнаних договорів в історії Організації Об'єднаних Націй, яка налічує більше 180 країн і охоплює 90% населення світу.

У 2008 році ВООЗ ввела комплекс заходів для подальшої боротьби проти тютюну і для сприяння країнам у здійсненні Рамкової конвенції ВООЗ:

– моніторинг вживання тютюну та заходів профілактики,

– захист людей від вживання тютюну,

– допомога в цілях припинення вживання тютюну,

– попередження про небезпеки, пов'язані з тютюном,

– забезпечення дотримання заборон на рекламу, стимулювання продажу й спонсорство тютюну,

– підвищення податків на тютюнові вироби.

Вживання тютюну є провідною попереджаємо причиною смертності у світі, від якої щорічно вмирають більше семи мільйонів чоловік.

Читайте також — Заради Європи: антитютюнові бої навколо реклами сигарет в Україні

Майже 80% з одного мільярда курців в світі живе в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Майже половина дітей у світі регулярно дихає повітрям, забрудненим тютюновим димом. Понад 40% дітей мають одного курця батьків.

Тютюновий дим, в якому присутні більше чотирьох тисяч хімічних речовин, з яких щонайменше 250 відомі як шкідливі, а більше 50 – як канцерогени, викликає і загострює багато хвороби, діючи практично на всі органи.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, в світі з-за куріння відбувається 90% смертей від раку легенів, 75% - від хронічного бронхіту і 25% - від ішемічної хвороби серця. Серед дітей грудного віку тютюн викликає раптову смерть. У вагітних жінок тютюновий дим призводить до народження дитини з низькою масою тіла.

Різке зростання акцизу на сигарети. Наслідки неминучі

Заходи по зниженню поширення куріння визнані, за критеріями вартості та ефективності, найбільш перспективним напрямком профілактики хронічних неінфекційних захворювань, зниження смертності та збільшення тривалості та якості життя.

Згідно з доповіддю ВООЗ щодо глобальної тютюнової епідемії (2017), приблизно 4,7 мільярда осіб, або 63% світового населення, захищені як мінімум однієї комплексної антитабачної заходом, і це вчетверо більше порівняно з 2007 роком, коли такі заходи поширювалися тільки на один мільярд осіб або 15% населення планети.

Комплексне законодавство про бездимної середовищі в даний час поширюється майже на 1,5 мільярда людей у 55 країнах. Починаючи з 2007 року намітився прогрес у країнах з низьким і середнім рівнями доходів, з яких 35 країн з 2007 року взяли комплексні закони про бездимної середовищі. Відповідне лікування для відмови від куріння доступно 2,4 мільярда людей у 26 країнах. Такою мірою захисту, як розміщення виразних і наочних попереджень на пачках сигарет, охоплено майже 3,5 мільярда людей у 78 країнах або практично половина (47%) населення світу.

Інфографіка: Небезпечна кір "косить" українців. Карта поширення

В Україні основою для початку активної роботи з проблемою тютюнопаління стало приєднання до Рамкової конвенції ВООЗ по боротьбі проти тютюну. Президент України Віктор Ющенко підписав Закон "Про ратифікацію Рамкової конвенції Всесвітньої організації охорони здоров'я із боротьби проти тютюну", прийнятий парламентом 15 березня 2006 року.

Раніше повідомлялося, що папа Франциск прийняв рішення заборонити продаж сигарет у Ватикані, починаючи з 2018 року.Категория: В мире