З 1 січня швидкість руху в населених пунктах обмежена 50 км/год


Опубликованно 13.01.2018 00:24

З 1 січня швидкість руху в населених пунктах обмежена 50 км/год

1 січня 2018 року набрала чинності постанова Кабінету міністрів України №883 «Про внесення змін в Правила дорожнього руху». Відтепер максимально дозволена швидкість в населених пунктах — 50 км/ч.

Зміни внесені в пункт 12.4 ПДР України (швидкість руху в населених пунктах), а також в опису дорожніх знаків 5.63.1 і 5.63.2 (початок і кінець щільної забудови) пункту 33. «Це [нове обмеження швидкості] посприяє значному підвищенню рівня безпеки дорожнього руху та збереження життя людей. На сьогоднішній день у більшості країн ЄС дозволена швидкість руху транспортних засобів у населених пунктах становить не більше 50 км/год, а в окремих пунктах — 30 км/год», — зазначено в описі до Постанови КМУ №883.

В патрульній поліції раніше уточнили, що органи місцевого самоврядування можуть за погодженням з поліцією встановлювати інші обмеження швидкості на окремих ділянках доріг. Наприклад, на проспектах Бажана і Перемоги в Києві.

У листопаді 2017 року у Верховній Раді був зареєстрований урядовий законопроект про посилення відповідальності за правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху, який, окрім іншого, передбачає скорочення «ненаказуемого» перевищення швидкості з 20 до 10 км/ч. Поки цей документ лише розглядається, і на голосування в сесійній залі не виносився.Категория: Авто