Мексика не визнає незалежність Каталонії


Опубликованно 12.01.2018 00:52

Мексика не визнає незалежність Каталонії

Vинистр закордонних справ латиноамериканської країни Луїс Видегарай заявив, що його країна "не визнає одностороннє оголошення про каталонської незалежності".

Мексика не визнає незалежність Каталонії, заявив міністр закордонних справ латиноамериканської країни Луїс Видегарай.

Крим, Донбас і... Каталонія: такі різні долі

Парламент Каталонії в п'ятницю проголосував за резолюцію про проголошення незалежності від Іспанії. Після цього сенат Іспанії схвалив застосування статті 155 конституції, згідно з якою в автономії буде фактично введено пряме правління Мадрида.

"Перше. Мексика не визнає одностороннє оголошення про каталонської незалежності", — наводить мексиканський МЗС у своєму повідомленні заява Видегарая.

Глава дипломатичного відомства Мексики висловився також за рішення цього "складного історичного конфлікту шляхом аргументів, а не шляхом сили".

У неділю, 1 жовтня, у Каталонії пройшов референдум про незалежність, який не визнало іспанський уряд і проведення якого було "заморожено" Конституційним судом країни. На деяких ділянках поліція вилучила урни бюлетені, діючи жорсткими методами. Є поранені і постраждалі з обох сторін. Уряд Іспанії звинувачує влади Каталонії у поширенні недостовірної інформації про потерпілих у ході протестів.

Читайте також — Французька Каталонія підтримала референдум: ми протестуємо проти Парижа

На референдумі, в якому, за даними організаторів, взяли участь 2,2 мільйона з 5,3 мільйона виборців автономного співтовариства, 90% проголосували за відділення Каталонії від Іспанії.

Король Іспанії Феліпе VI у зверненні до поданих заявив, що уряд Каталонії, вирішивши провести незаконний референдум, продемонструвало "неприйнятне непокору" для того, щоб "зруйнувати єдність Іспанії".Категория: В мире