В Євросоюзі підтримали НАБУ, звинувативши в ескалації конфлікту ГПУ


Опубликованно 12.01.2018 00:52

В Євросоюзі підтримали НАБУ, звинувативши в ескалації конфлікту ГПУ

У ЄСЗД заявили, що публічне розкриття розслідування фактів корупції з боку Генеральної прокуратури істотно послаблює можливості Національного антикорупційного бюро проводити ефективні розслідування.

. Європейська служба зовнішніх дій (ЄСЗД) підтримала Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) у конфлікті з правоохоронними органами, покладемо провину за загострення ситуації на генеральну прокуратуру. Заяву про ситуацію у сфері боротьби з корупцією в Україні за підписом спікера Майї Косьянчич опубліковано на офіційному сайті ЄСЗД.

ГПУ vs НАБУ. Вашингтонське відлуння українського конфлікту

"Публічне розкриття розслідування фактів корупції з боку Генеральної прокуратури істотно послаблює можливості Національного антикорупційного бюро проводити ефективні розслідування, а також підриває віру людей у можливість ефективної протидії корупції", — йдеться в заяві прес-секретаря ЄСЗД.

У Брюсселі нагадали, що боротьба з корупцією залишається ключовим елементом розвитку відносин України та ЄС" і відзначили, що від ефективності антикорупційної компоненти залежить успіх усіх інших реформ.

У Євросоюзі також закликали українську владу "посилити свої зусилля для того, щоб забезпечити незалежність, операційну здатність та ефективність антикорупційних інституцій". "Роботу цих органів треба посилювати, але не підривати", — підкреслили в ЄСЗД.

Раніше Державна міграційна служба України повідомила, що детектив НАБУ був затриманий під час спроби передачі хабара першого заступника голови Державної міграційної служби Дине Пимаховой.

У відповідь НАБУ вже заявило, що співробітники Генеральної прокуратури та СБУ завадили проведенню спецоперації, спрямованої на виявлення учасників організованого злочинного угруповання в Держміграційну службу.

Як відомо, агент НАБУ під прикриттям "Катерина" працювала "бурштинової справі", в якій фігурують народні депутати Борислав Розенблат і Максим Поляков.Категория: В мире