Біля берегів Австралії знайшли масове поховання


Опубликованно 12.01.2018 00:18

Біля берегів Австралії знайшли масове поховання

Вчені з Університету Західної Австралії виявили поховання п'яти осіб, які загинули під час аварії голландського судна «Батавія», яке в 1629 році налетіло на рифи в 60 кілометрах від австралійського узбережжя. Про це пише видання Science Alert.

Під час катастрофи 341 людини на борту корабля 60 загинули, а інша частина команди і пасажирів спробувала дістатися до острова Биконя, який з тих пір називався «кладовищем Батавії» або «Островом вбивств». Із-за невеликих запасів прісної води серед тих, що вижили спалахнув заколот. Він призвів до смерті ще 115 осіб, у тому числі жінок і дітей.

За словами вчених, знайдені п'ять людей загинули в перші дні після аварії. На це вказує те, що їх тіла були поховані ретельно, а не поспіхом заховані, як це сталося з трупами жертв заколоту. Дані радіоізотопного аналізу вказують на те, що ці люди переїхали до Голландії, щоб, ймовірно, отримати роботу в Ост-Індської компанії.

Причиною аварії стала напружена ситуація між головою експедиції і шкіпером, який відвів судно від запланованого курсу у невідомі води. В результаті «Батавія» налетіла на рифи і затонула.Категория: Разное