Парламент Великобританії проведе дебати про Голодомор в Україні


Опубликованно 10.01.2018 03:46

Парламент Великобританії проведе дебати про Голодомор в Україні

Згідно з даними, дебати з українського Голодомору заплановані на вівторок, 7 листопада, у Вестмінстерському залі. Зазначимо, що голод в значній мірі був штучним, але сама подія залишається суперечливим.

У британському парламенті завтра, 7 листопада, відбудуться дебати про Голодомор 1932-1933 років в Україні. Про це повідомляється на сайті британського парламенту.

Порошенко у Вашингтоні. Виступ біля меморіалу жертвам Голодомору

"Дебати з українського Голодомору заплановані на вівторок, 7 листопада, у Вестмінстерському залі в 14:30. Дебати були ініційовані пані Паулін Лейте", — йдеться в повідомленні.

Відзначається, що в 1930-х роках в часи правління Йосипа Сталіна, і особливо в зиму 1932-1933 років, конфіскація врожаю з метою примусової колективізації сільськогосподарського виробництва призвела до загибелі мільйонів людей в Радянському Союзі, в основному з числа українських селян-хліборобів, число яких складає близько семи мільйонів чоловік.

У цьому зв'язку зазначається, що голод в значній мірі був штучним, але сама подія залишається суперечливим.

Ряд європейських країн визнали Голодомор геноцидом. Сенат Австралії визнав Голодомор геноцидом в 2003 році. У 2008 році Європейський парламент визнав Голодомор злочином проти людяності. Однак російський уряд виключає, що голод був спрямований проти нації, і заперечує, що це був акт геноциду.

У вересні президент України Петро Порошенко призвав ООН визнати Голодомор в Україні актом геноциду.Категория: В мире