У Польщі скептично поставилися до слів про відсутність ворожості в Україні


Опубликованно 10.01.2018 03:46

У Польщі скептично поставилися до слів про відсутність ворожості в Україні

За словами глави польського МЗС Вітольда Ващиковського, український МЗС "досить безтурботно копіює певний шлях, який колись польські єпископи запропонували німецькій стороні".

Глава польського МЗС Вітольд Ващиковський прокоментував опубліковану напередодні заяву МЗС України, де зазначено, що в Україні немає антипольських настроїв, повідомляє "Польське радіо".

Польща буде сепарувати прихильників ОУН-УПА - Золотарьов

Читайте також: Скандал з Польщею. Порошенко боїться зачепити "правих" — Бортник

"Заяву МЗС України про те, що серед українському форумі антипольських настроїв, дуже нас радує, але в історичних питаннях ми чекаємо конкретних змістовних кроків", — сказав глава МЗС Польщі.

"Нас дуже тішить це заяву, що в Україні немає антипольських настроїв, суспільство доброзичливе. Ми це помічаємо, однак також помічаємо різного роду інциденти, помічаємо окремих осіб, які ведуть себе не дуже добре", — сказав Ващиковський на зустрічі з журналістами у Генеральному Консульстві Республіки Польща у Львові.

Міністр додав, що Польща вже багато років є відкритою, "щоб питання історії, також як поточні польсько-українські контакти, з'ясовувати".

"Польща вже дуже давно запропонувала різні канали співпраці, від форуму польсько-української співпраці, пропозиції президента Анджея Дуди з минулого року створити процес примирення на прикладі хоча б процесу Яд Вашем, який був реалізований в Ізраїлі. Чекаємо тільки відповіді, за бажанням співпраці української сторони", — додав він.

Соцмережі схвилював черговий скандал В'ятровича з Польщею

За його словами, відкритий до співпраці також польський Інститут національної пам'яті, який хоче проводити пошукові роботи в Україні — йдеться про пошуки останків польських жертв періоду Другої світової війни.

"Якщо крім декларацій, крім заяв МЗС також конкретні кроки співпраці з Польщею, то ми, звичайно, будемо відкритими", — запевнив глава польської дипломатії.

Щодо наведеного Києвом правила "Прощаємо і просимо прощення", міністр Вітольд Ващиковський заявив, що український МЗС "досить безтурботно копіює певний шлях, який колись польські єпископи запропонували німецькій стороні", однак, за його словами, "це неправильна інтерпретація, і де ці зустрічі істориків? З нашої сторони відкриття є повним", — сказав міністр.

Нагадаємо, глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський, коментуючи стан польсько-українських відносин, повідомив, що влада має намір заборонити в'їзд у країну для осіб, які дотримуються антипольської позиції. У свою чергу в МЗС України заявили, що взяли під увагу висловлювання міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського, але відзначили, що в Україні немає антипольських настроїв.Категория: В мире