В Антарктиді знайшли «інопланетні» мікроорганізми


Опубликованно 09.01.2018 02:56

В Антарктиді знайшли «інопланетні» мікроорганізми

Австралійські і новозеландські вчені виявили два нові типи бактерій, які, як раніше передбачалося, не здатні існувати на Землі. Дослідження опубліковане в Nature, повідомляє Daily Mail.

Для підтримки обміну речовин організмів WPS-2 і AD3 досить атмосфери, з якої вони отримують водень, вуглекислий газ і окис вуглецю.

«Ми вважаємо, що атмосферні водень, вуглекислий газ і окис вуглецю забезпечують надійні джерела енергії і вуглецю таким спільнотам, так що атмосферні джерела енергії можуть служити альтернативної основою функціонування екосистем, підтримуваних сонячними або геологічними джерелами енергії», — зазначили автори дослідження.

WPS-2 і AD3 були виявлені в приповерхневому шарі в двох полярних пустелях, розташованих у Східній Антарктиді. В зазначених районах вчені знайшли сліди кількох мікроорганізмів. Фахівцям вдалося відновити геноми 23 з них, в тому числі WPS-2 і AD3.

Відкриття вчених підтверджує можливість існування організмів навіть в самих екстремальних умовах, у тому числі можливість наявності життя поза Землі.

Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!Категория: Разное