Кличко передав меру Тулузи пам'ятник Анні Київській, який встановлять в історичній частині міста


Опубликованно 03.01.2018 00:18

Кличко передав меру Тулузи пам'ятник Анні Київській, який встановлять в історичній частині міста

Мер Києва Віталій Кличко, який перебуває з робочим візитом на запрошення мера міста-побратима Києва - Тулузи, передав мерії французького міста пам'ятник Анні Київській. Його встановлять на початку весни на набережній річки Гаронна в історичній частині Тулузи, біля одного з храмів міста, передає прес-служба мера.

«Сьогодні ми передали меру Тулузи пам'ятник Анні Київській, дочки Ярослава Мудрого, яка була королевою Франції. Цей пам'ятник є авторською реплікою скульптури, встановленої в листопаді 2016-го в сквері Анни Київської на Львівській площі у столиці. Його створив київський скульптор Костянтин Скритуцький. Куратор проекту «Анна Київська» - Федір Баландін, який втілював цікаві проекти на Пейзажній алеї у Києві, на вулиці Пушкінської та Хмельницького, - сказав після церемонії Кличко. - І це дуже символічно. Київ з Тулузою пов'язує не тільки більше 40 років побратимства, але й спільна історія двох держав. І ми робимо все, щоб люди про це пам'ятали. Як в Україні, так і у Франції», - зазначив мер Києва.

Куратор проекту Федір Баландін розповів, що бронзова скульптура уособлює десятирічну Ганну Київську. «Скульптура, можна сказати, символізує те, що кожна маленька українка в майбутньому може стати королевою», - сказав під час церемонії передачі пам'ятника Федір Баландін.

Мер Тулузи Жан-Люк Муденк Кличко подякував за візит і за розвиток зв'язків між містами-побратимами. «Я щасливий, що наші міста співпрацюють у різних сферах. Нещодавно, наприклад, ми приймали делегацію київських медиків і розвиваємо співпрацю в цьому напрямку. Ми щорічно приймаємо школярів з Києва, які приїжджають на відпочинок та оздоровлення, - зазначив Муденк. - Культура була важливою з самого початку побратимства наших міст. І я дуже вдячний за цей подарунок моєму місту - статуя Анни Київської», - зазначив мер Тулузи.

Він подарував Кличко золоту медаль міста Тулузи, на якій вигравірувані всі історичні пам'ятки міста.

Також в Тулузі Кличко ознайомився з організацією і роботою транспортної системи міста, політикою паркування і велосипедною інфраструктурою, відвідав місцевий метрополітен і завод Airbus, який збирає літак А380. Кличко здійснить візит на завод по очищенню води, на якому також буде представлений біогаз-проект.

У неділю мер Києва взяв участь у відкритті Міжнародного Тулузького марафону. А до цього зустрівся з українською громадою Тулузької метрополії.Категория: Общество