В МДУ подивилися на загадкові щупальця


Опубликованно 30.12.2017 04:12

В МДУ подивилися на загадкові щупальця

Вчені МДУ довели спорідненість між трьома типами тварин — форонидами, брахиоподами і моховатками. Раніше фахівці спростовували приналежність цих організмів до однієї групи. Навіть загальний для даних тварин орган — нагадує щупальце лофофор — у кожного типу мав відмінності. Про це повідомляється в прес-релізі, що надійшов у редакцію «».

Форониды (Phoronida) безхребетні тварини, чиє червоподібне тіло захищено хітиновою трубкою, з переднього кінця якої визирає щупальце — лофофор. Цей орган також мають плеченогие (брахіоподи) і моховинка. Всі ці тварини традиційно об'єднувалися в групи Lophophorata, однак анатомія у них різна. Форониды схожі на кільчастих червів, моховинка нагадують коралові поліпи, а брахіоподи — двостулкових молюсків. Лофофоры в одних являють собою віночок щупалець, а в інших щупальця розташовані у вигляді підкови або по спіралі.

Спорідненість цих тварин в останні роки було поставлено під сумнів. Виявилося, що геноми моховаток дещо відрізнялися від геномів форонид і брахіопод, що вказувало на те, що цей тип не є близьким родичем двох інших. Однак біологи не знали, до якої групи в такому випадку віднести моховаток.

Російські вчені досліджували нервову систему дорослих форонид і їх лофофоры з допомогою просвічує електронної мікроскопії, иммуноцитохимии і лазерної конфокальної мікроскопії. Аналіз будови лофофоров у всіх трьох типів тварин показав, що у форонид, брахіопод і моховаток лофофоры розвинулися від однієї предковой форми.Категория: Разное