Українське «кільце»: гідне завершення сезону


Опубликованно 02.12.2017 02:56

Українське «кільце»: гідне завершення сезону

Вінчав кільцевої сезон «Кубок ТСОУ - День Автомобіліста» не розчарував. Він подарував глядачам боротьбу, інтригу, а щоб підвести остаточні результати перегонів пішло більше години!

На відміну від етапів Чемпіонату України з кільцевих перегонів «Кубок ТСОУ – День Автомобіліста» включав у себе всього одну гонку протяжністю 40 хвилин плюс одне коло. Стартувати в ній можна було парами, а між 15-м і 25-ю хвилинами всі учасники були зобов'язані заїхати на піт-стоп мінімальною довжиною одну хвилину. За кожну секунду «недостоя» нараховувалися 10 штрафних секунд. Саме ці дві умови вплинули на результати не менше, ніж власне боротьба на трасі.

У гонці стартувало 26 автомобілів, тоді як з урахуванням список заявлених екіпажів нарахував 36 пілотів! В найпотужнішому заліку «GT Open» оформив у цьому році вже 4-й чемпіонський титул Ігор Скуз впевнено забрав поул, а потім виявився поза конкуренцією і в гонці. Також впевнено другим фінішував його старший брат Олег, а замкнули подіум Павло Копилець з Євгеном Борщенко, які виступали на раллійном Seat.

Чотирма іншими учасниками заліку «GT Open» стали пілоти, які виступають на вазівської «класики», для якої на сьогодні в регламенті просто немає свого окремого заліку. Примітно, що до Святослава Денисову і Сергію Верланову тут приєдналися ветерани: багаторазовий Чемпіон України, Чемпіон СРСР 1990-го року в класі «Формула 1300» Олексій Варавін і Олексій Верланов, чиє ім'я добре відомо вболівальникам ще з часів «союзу». Саме Варавін, незважаючи на свій вік «далеко за 60», як і раніше регулярно стартує в гонках, повів у заїзді. Однак, на піт-стопах в лідери виходить Сергій Ткаченко, за яким в погоню тут же кидається змінив Варавіна Денисов. Він зміг наздогнати суперника, але зміна позицій відбулася не зовсім зважаючи боротьби! Побачивши нулі на табло, отсчитывающем час, а також вже скинули швидкість лідерів «GT Open», Ткаченко подумав, що гонка закінчилася і сповільнився. На жаль, але їм потрібно було закінчити цей круг, і другого запрошення Денисову не вимагалося... Таким чином, нехай і в неофіційному заліку, саме Варавін з Денисовим стали кращими у своєму «подзачете», Ткаченко фінішував другим, а Верлановы третіми.

У заліку «ВАЗ 2108» явним фаворитом був став Чемпіоном України Сергій Бородін. Однак, гонка для нього видався непростим. Спочатку на кваліфікації його «транспондер» дав збій і замість поула, Бородін стартував останнім. Але це не завадило Сергію практично відразу вийти на друге місце, а незабаром випередити і стартував першим Володимира Дрогомирецкого. Бородін впевнено переміг, але знову, з-за проблем з хронометражем і штрафами за «недостой» на піт-стопах, офіційно його перемога була «підтверджена» далеко не відразу... Другим гонку закінчив Дрогомирецький, але штраф за три секунди «недостоя» відсунув його на третю сходинку подіуму, тоді як на другу піднявся боровся з ним Гайдамаченко Олег.

Наймасовішим класом став «1600» - 14 машин, у семи з яких стартували пари. Передбачувано, найкращим у кваліфікації тут став 3-кратний Чемпіон України Володимир Апостолюк, виступав разом з Олексієм Дяченко. Втім, Володимиру не вдається старт, після якого він виявився лише четвертим! Гонку очолив Сергій Скок, якого незабаром випередив інший 3-кратний Чемпіон України – Андрій Євтушенко. Апостолюк теж не став «затримуватися». Він обганяє тільки оформив чемпіонський титул Вадима Конончука і Скока, після чого глядачі стали свідками чудової дуелі двох 3-кратних Чемпіонів України, і це за лідерство в гонці!

В один момент Володимиру вдався обгін, проте Євтушенко майстерно перехрестив траєкторію і зберіг за собою першу позицію. На жаль, але перед самим піт-стопом Андрій виявив, що в його КПП зникла четверта передача. Хто змінив його «кермі» братові Вадимові довелося непросто. Решту гонку його несамовито атакував Ільїн, який виступав у парі з Скоком. Євтушенко вистояв і це стало вирішальним. Здавалося, що після піт-стопів в гонці впевнено повів і переміг Замула Ілля, перед цим не без боротьби випередив Конончука, Скока і навіть Апостолюка. Однак, Ілля до максимуму затягнув із зупинкою, заїхавши на піт-лейн через пару секунд після його закриття. З-за цього результат Замули був анульований! Але і це не все! Згідно з хронометражем першим у «У 1600» і зовсім значився Конончук, причому з величезним відривом від найближчого «однокласника»! Як з'ясувалося, через плутанину на піт-стопі, команда випустила Вадима на пів хвилини раніше, що й пояснило його неймовірну перевагу і стрибок з 5-го місця на перше. Відповідно Конончук отримав 5 хвилин штрафу, отбросивших його на останнє місце... Перемогти в «У-1600» могли Дяченко з Апостолюком, але, на жаль. Буквально в останньому повороті гонки йшов позаду Замули Олексій не розібрався, думаючи, що вже дано фініш і сповільнився також як і Ткаченко! Тим самим, Дяченко пропустив відразу трьох суперників і замість перемоги, разом з Апостолюком в підсумку вони виявилися тільки 4-мі... А очолили подіум боролися буквально всю гонку з суперниками брати Євтушенко. На другу сходинку піднялися Скок з Ільїним, а на третю Антон Поляничко. Не можна не сказати, що Поляничко також майже весь заїзд провів у справжніх боях, причому найчастіше потрійних! В один момент Антон і зовсім йшов тільки 10-му, проте, він зміг випередити відразу кількох суперників і фінішувати на 5-му місці, яке в підсумку «перетворилося» на третє...

Апостолюк з Дяченко все ж піднялися на подіум, причому на його вершину - завдяки першому місцем Бородіна і третій Дрогомирецкого, їх команда «Київ-Південь» перемогла в заліку колективів. Другою стала «Ukraine Racing», що складалася з пілотів Школи автодрому «Чайка», для яких ця гонка видалася не такою результативною, як регулярні етапи Чемпіонату України з кільцевих гонок...

Крім боротьби за призові місця, гонка «Кубка ТСОУ – День Автомобіліста» була просто наповнена боротьбою. Часом не менш гостро оскаржувалися навіть одні з останніх місць – чого лише варте протистояння дебютанта Євгена Рахмайлова з Дмитром Пархоменко. На те, щоб описати всі перипетії піде не одна сторінка. Можливо, картину доповнять наші фотоальбоми, однак, щоб по-справжньому насолодитися цим святом швидкості – на нього треба було приїхати!

Прес-служба Комітету кільцевих гонок FAU

Фото Ігор ЦибкоКатегория: Статьи