Названо найбільш вигідні кольори автомобілів при перепродажі


Опубликованно 27.11.2017 00:32

Названо найбільш вигідні кольори автомобілів при перепродажі

Колір автомобіля позначається на його вартості на вторинному ринку. Найменше втрачають в ціні автомобілі жовтого кольору. До такої думки дійшли фахівці американського сайту iSeeCars, проаналізувавши більш 2.1 мільйона продаються у них уживаних автомобілів.

Середньостатистичний автомобіль за три роки втрачає майже третину своєї вартості (33.1%), в той час як жовті тільки 27%. Найбільше знецінюються автомобілі з золотистим кузовом - 37.1%. За словами генерального директора iSeeCars Фонг, причина в тому, що «жовті автомобілі відносно менш поширені». Як показує проведений компанією аналіз, найменше дешевшають жовті кабріолети, а також позашляховики і пікапи. Якщо в цілому позашляховики знецінюються на 30.9%, а пікапи на 20.9%, то ті ж автомобілі в жовтому кузові втрачають в ціні 25.8% і 10.8% відповідно. Добре зберігають свою цінність помаранчеві та зелені авто. Як і жовтий, ці кольори зустрічаються досить рідко. Їх частка у всьому кількості трирічних б/у автомобілів - 1.2%.

У той же час, фахівці стверджують, що рідкісний колір не гарантія від знецінення. Так частка найгірших квітів, якими є золотий, фіолетовий і бежевий, у тому загальній кількості трирічних авто становить лише 0.7%, але це не заважає їм знецінюватися більш ніж на 10% більше середнього показника.

Наприклад, золотистих позашляховиків у загальній кількості автомобілів з цим типом кузова лише 0.6%, але при цьому на вторинному ринку вони втрачають 35.7% від початкової вартості, а седани при частці 0.5% - 39.3%. Немає чіткої залежності від пробігу. Так, трирічні купе зазвичай мають пробіг меншою, ніж середньостатистичний автомобіль і за цей період знецінюються на 29.2%. Таке ж купе з таким же пробігом тільки золотистого кольору втрачає в ціні 35.8%.

Якщо порівнювати колір автомобіля з кількістю днів, необхідних для його продажу, то жовті продаються в середньому за 41.5 днів. Це на 13.8% довше середньостатистичного показника трирічного автомобіля - 36.5 днів. Зелені авто продаються за 36.2 дня, золотисті - за 34.3 дня, а бежеві - за 46.6 дня.

Виходячи з цих даних, в компанії радять, купуючи новий автомобіль, вибирати жовті, зелені або помаранчеві моделі. У цьому випадку, продаючи авто через кілька років ви менше втратите від його початкової вартості. У той же час на вторинному ринку варто звернути увагу на автомобілі золотистого, бежевого або фіолетового кольору, оскільки у них різниця між вартістю на первинному і вторинному ринку найбільша.

Таблиця: MotorКатегория: Авто