У Мінфіні США пообіцяли посилити санкційне тиск на Росію


Опубликованно 10.11.2017 02:22

У Мінфіні США пообіцяли посилити санкційне тиск на Росію

За словами заступника міністра фінансів США Сигалы Манделкер, Мінфін США напружено працює над реалізацією закону CAATSA ("ПРО протистоянні супротивникам Америки через санкції"), який Сполучені Штати прийняли в серпні.

Мінфін США веде роботу з посилення санкцій проти Росії, в цій роботі важлива послідовність, заявила на слуханнях у палаті представників заступник міністра фінансів по боротьбі з тероризмом і фінансової розвідки Сігал Манделкер.

Санкції США, реакція Росії, Мінськ та доля України

"Ми також напружено працюємо над реалізацією закону CAATSA ("ПРО протистоянні супротивникам Америки через санкції"), який ви взяли у серпні, і ми вже випустили важливе керівництво на цей рахунок і продовжуємо реалізовувати і посилювати режим санкцій проти Росії. Це будуть зусилля, де треба залишатися послідовними в реалізації (санкцій), і ми дуже прихильні до цього", — сказала Манделкер.

Президент США Дональд Трамп 2 серпня підписав закон "Про протидію супротивникам Америки через санкції" проти Росії, Ірану і КНДР. Документ, зокрема, передбачав, що до 1 жовтня адміністрація США повинна надати перелік осіб і організацій в оборонному і розвідувальному секторі Росії, за "значні" транзакції з якими можуть бути введені санкції.

Такий список по Росії був складений до 26 жовтня, коли держсекретар США Рекс Тіллерсон повідомив конгрес про перелік компаній ВПК Росії і російських спецслужб, частина з яких вже під санкціями США.

Відповідно до "керівництва щодо застосування санкцій" від держдепартаменту, після закінчення встановленого законом 180-денного терміну, тобто до кінця січня 2018 року адміністрація США отримає можливість застосовувати екстериторіальні американські санкції щодо юридичних та фізичних осіб, у тому числі з третіх країн, які співпрацюють з російськими організаціями, включеними в санкційні списки.

НАТО двох швидкостей та гальма України. Чи загрожує альянсу розпад?

Заступник голови МЗС Росії Сергій Рябков заявив РІА Новини, що мова йде про перспективу застосування санкцій США щодо фізичних та юридичних осіб третіх країн, які можуть на законних підставах співпрацювати з компаніями з РФ, включеними в список. За словами Рябкова, ці санкції протизаконні, нелегітимні і екстериторіальні.

Список включає такі організації, як ФСБ, СЗР, ГРУ. Також у списку, згідно публікації, 33 підприємства, концерну та організації, включаючи "Рособоронекспорт", "Іжмаш", "Калашников", "Ростех", "МИТЬ", "Сухий", "Туполєв".

У перелік увійшли АНО "КСІ" (виробництво мікроелектроніки), Спеціальний технологічний центр, компанія "Цифрове зброю і захист" (ЦОР), "Адміралтейські верфі", "Алмаз-Антей", Долгопрудненское науково-виробниче підприємство, Федеральний науково-виробничий центр "Титан-Барикади", АТ "Іжевський механічний завод", машинобудівний завод імені М. І. Калініна, Конструкторське бюро приладобудування, АТ корпорація "Тактичне ракетне озброєння", ТОВ "Молот-Зброя", Митіщинській машинобудівний завод, ОКБ "Новатор", НВО "Високоточні комплекси", НВО "Сплав", "Оборонпром", концерн "Радіоелектронні технології", ВАТ "Концерн "Радіотехнічні та Інформаційні системи", корпорація "Уралвагонзавод".

У перелік підприємств також увійшли АТ "Вертольоти Росії", концерн "Сузір'я", АТ НВО "Базальт", науково-дослідний інститут приладобудування імені Ст. Ст. Тихомирова, Об'єднана авіабудівна корпорація, Об'єднана двигунобудівного корпорація, Об'єднана приладобудівна корпорація, Об'єднана суднобудівна корпорація.



Категория: В мире