З'явилася реакція Румунії за новим законом про освіту в Україні


Опубликованно 05.11.2017 00:46

З'явилася реакція Румунії за новим законом про освіту в Україні

МЗС Румунії стурбований новим законом про освіту. У відомстві звернули увагу на рамкову конвенцію про захист нацменшин і підкреслили "постійну заклопотаність румунських властей з цієї проблематики".

. МЗС Румунії очікує, що у зв'язку з прийняттям в Україні нового закону про освіту права етнічних румун, які проживають там, будуть збережені.

У вівторок Верховна Рада схвалила новий закон про освіту. Як заявила міністр освіти Лілія Гриневич, прийнятий закон передбачає, що діти представників нацменшин спочатку будуть вивчати предмети рідною мовою, у 5-9-му класах у них будуть вводитися предмети українською мовою викладання, а в старшій школі це можуть бути майже всі предмети українською мовою". Такий сценарій передбачений для всіх нацменшин, в тому числі для шкіл з виключно російською мовою викладання.

"Міністерство закордонних справ Румунії з занепокоєнням взяло до відома прийняту 5 вересня Верховною Радою України форму Закону про освіту, зокрема статті 7, яка передбачає освіту мовами національних меншин", — зазначено в повідомленні МЗС, опублікованому на офіційному сайті відомства.

Реформа освіти: що буде новенького? Весь список

У відомстві звернули увагу на рамкову конвенцію про захист національних меншин, яка передбачає, що держави зобов'язуються визнавати право кожної особи, що належить до національних меншин, навчатися рідною мовою. У МЗС Румунії підкреслили, що про необхідність дотримання міжнародних норм щодо просування і захисту прав осіб, що належать до румунської нацменшини в Україні, румунська сторона перманетно вказувала в діалозі з українськими колегами.

У МЗС зазначили, що тема освіти рідною мовою для етнічних румунів в Україні залишається пріоритетною в робочому порядку державного секретаря Віктора Микули, який перебуватиме в Києві на наступному тижні. "Очікуємо, що права осіб, що належать до румунської нацменшини в Україні, будуть збережені. Підкреслюємо постійну заклопотаність румунських властей з цієї проблематики", — зазначено в повідомленні МЗС.

Представники унионистких рухів у Молдавії (які виступають за об'єднання з Румунією) відзначають, що рішення української влади заборонити освіта румунською мовою – це "дивний і недружній крок".

Раніше Угорщина висловила протест проти українського закону "Про освіту"



Категория: В мире