Land Rover відмовився від демонстрації концептів


Опубликованно 31.10.2017 01:58

Land Rover відмовився від демонстрації концептів

Марка Land Rover відмовилася від непорушною для автоіндустрії традиції – подання концепт-кара. Першим новим автомобілем, запущеним в «серію» без попередньої демонстрації концепту, став кросовер Range Rover Velar.

Таке рішення шеф-дизайнер концерну JLR Джеррі Макговерн пояснив «настороженим ставленням» до китайським плагіаторами, безсоромно копирующим концепти інших автомобільних брендів. Так, китайська фірма Jiangling Motors скопіювала Range Rover Evoque. Скандал розгорівся в 2016 році навколо дешевого клону моделі - кросовера Landwind X7 розв'язався тільки в залі суду. Концерну вдалося анулювати патент китайської компанії і змусити зробити рестайлінг клону.

Основною метою створення шоу-карів є промацування реакції публіки на експериментальні дизайнерські та інженерні рішення та залучення інвестицій. Але JLR вирішив відмовитися від етапу представлення концептів. Не буде його і в наступного Land Rover Defender.

«Ми нервуємо з-за того, що покази на автошоу за пару років до прем'єри серійної моделі можуть стати приводом для копіювання», - сказав Макговерн аргументуючи таке нехарактерне для автовиробників рішення.

Останнім концептом, показаним Land Rover Discovery був Vision зразка 2014 року. Незважаючи на те, що клонувати його китайці не зважилися, в компанії не хочуть «підкидати» їм ідеї.Категория: Авто