Знайдено найдавніший російська міст у Криму


Опубликованно 31.10.2017 01:28

Знайдено найдавніший російська міст у Криму

Вчені Інституту археології Російської академії наук виявили найдавніше інженерна споруда в Криму, повідомляється в прес-релізі наукової установи, що надійшов у редакцію «».

Малий кам'яний міст знайдений в Білогірському районі Криму біля села Некрасово (колишній Мелек). Арочний однопрогоновий міст був побудований через струмок Ашиль (ліва притока річки Булганак), який протікав у цьому місці, але до кінця XIX століття повністю пересохло.

Конструкції моста складені з тесаного каменю. Довжина споруди — близько 30 метрів, ширина — близько 8 метрів, ширина арки — не більше 2 метрів. По боках мосту височів парапет (огородження з великих тесаних кам'яних блоків), пізніше він обвалився.

Археологи вважають, що будівництво моста було приурочено до подорожі імператриці Катерини II в південні області Російської імперії. Швидше за все, споруда зведена в 1787 році, після того, як Російська імперія завоювала частину півострова у Туреччині.

Поїздка Катерини II тривала більше півроку, з січня по липень, імператрицю супроводжувала свита з більш ніж трьох тисяч сановників і вельмож. У Києві до мандрівникам приєдналися австрійський імператор Йосип II, польський король Станіслав-Август і ясновельможний князь Григорій Потьомкін.

До приїзду Катерини всюди ремонтували і будували мости, дороги та будівлі, вздовж маршруту встановлювалися кам'яні дорожні знаки, так звані «катерининські милі». Саме з цією подорожжю, наголошується в прес-релізі інституту, пов'язана поява знаменитого вислову «потьомкінські села».

«Після невеликої реставрації міст може стати цікавим об'єктом демонстраційного показу, що ілюструє спадкоємність дорожнього будівництва в Росії XVIII-XXI століть. Важко було б знайти інший, більш яскравий приклад цієї спадкоємності», — зазначив директор інституту Микола Макаров.

В даний час Росія будує міст через Керченську протоку, який повинен з'єднати Крим і Краснодарський край. Він буде найдовшим в країні, його довжина складе 19 кілометрів. Відкриття об'єкту заплановано на грудень 2018 року.Категория: Разное