Розкрита головна причина боязнь павуків


Опубликованно 24.10.2017 00:20

Розкрита головна причина боязнь павуків

Вчені Інституту когнітології і науки про мозок імені Макса Планка в Німеччині з'ясували, що боязнь павуків генетично закладена в людині. До такого висновку дослідники прийшли, провівши експеримент з немовлятами, яким показували зображення хижих членистоногих, змій і квітів. Наукова робота опублікована в журналі Frontiers in Psychology. Прес-реліз доступний на сайті Science Alert.

Існує кілька можливих пояснень страху перед отруйними тваринами. Він міг бути вироблений у процесі еволюції або з'являється з-за впливу культури. Щоб визначити точні причини появи боязнь павуків і змій, дослідники перевірили реакцію дітей у віці шести місяців.

Фахівці відзначили, що малюнки з небезпечними тваринами викликали у дітей розширення зіниць (мідріаз) на 0,14 міліметра. Зображення квітів або риб провокували мідріаз, який був майже у чотири рази слабкіше. Виявлена різниця свідчила про збільшення рівня норадреналіну — гормону, який є попередником адреналіну і бере участь в стресових реакціях.

Дослідники вважають, що діти з народження бояться павуків і змій, і цей страх закладений в них еволюцією. Хоча сучасна людина не так часто стикається з небезпечними для життя тваринами, почуття боязкості важливо для виживання предків людей.



Категория: Разное